Енергетичний паспорт Україна

Закон України №4941 «Про енергетичну ефективність будівель»  визначив таке поняття, як енергетичний паспорт будівлі ( енергетичний сертифікат). Цей документ дозволяє оцінювати будівлю за критеріями енергозбереження та є продуктом проведення енергоаудиту.

       Провести енергетичний аудит будівлі  та  виготовити енергетичний паспорт має право тільки  професійний атестований енергоаудитор. Перелік діючих енергоаудиторів знаходиться на сайті Держенергоефективності України. Інші спеціалісти на мають права виготовляти подібний документ.  Строк дії енергетичного паспорту, який визначає клас енергоефективності будівлі складає 10 років.

Енергетичний сертифікат обов’язково повинен містити у собі питоме споживання енергії та об’єм викидів парникових газів. А також він повинен мати графік річного споживання енергії. Окрім  повного опису технічного стану огороджувальних конструкцій та характеристик інженерних систем будівель , необхідно включити до його складу рекомендації енергоаудитора.  Ці рекомендації потрібні для забезпечення підвищення рівня енергетичної ефективності та зниження  енергоспоживання будівлі.

Розрахунок класу енергоефективності об’єкту складається з питомого споживання енергії на опалення , гарячого постачання, опалення та охолодження. Епюра річного енергоспоживання будівлі додатково включає енергоспоживання систем вентиляції та освітлення.

 

Виготовлення енергетичного паспорту ( енергетичного сертифікату), його перевірка та розміщення на сайті Держенергоефективності займає термін від 10 до 15 діб. Не йміть віри тим «спеціалістам» які беруться зробити цю роботу за значно менший термін, наприклад 3-5 днів. Це нереально, так як тільки сама перевірка готового енергетичного сертифікату державними спеціалістами у Києві може тривати до 10 днів.

 

Вартість енергетичного паспорту залежить від сукупності багатьох факторів та оговорюється індивідуально у кожному окремому випадку.

ПОЗВОНИТЕ МНЕ
+
Жду звонка!